Opatrovanie v Nemecku - Nagold

Základné informácie

Miesto: Nagold
Nástup: 20.08.2021
Turnusy: 2 mesiace
Odmena: 1850€ za mesiac
Cestovné: hradené do výšky 150€
Spolupráca: SK živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov

Požiadavky na opatrovateľa/ku:

Pohlavie: žena
Úroveň jazyka: dobrá znalosť NJ (lepšia ako komunikatívna)
Vodičský preukaz: nie je potrebný
Fajčenie: toleruje sa, ale vonku
Iné informácie: Opatrovateľka má k dispozícii 2 izby, vlastnú kúpeľňu a internet.

Informácie o klientovi a náplň práce:

Opatruje sa 81 ročná pani, váži 57kg, výška 145cm.

Diagnóza: začínajúca demencia (niekedy je časovo dezorientovaná) a artróza. Pani je mobilná, nie je zaradená do žiadneho stupňa opatrovania, horšie vidí a slabšie počuje (nosí okuliare a načúvací aparát). Ku panej sa v noci nevstáva. Pani nepotrebuje pomoc pri hygiene ani prezliekaní. Opatrovateľka sa stará tiež o domácnosť.

Iné informácie: pani bola vedúcou pekárne, má rada prírodu, záhradu, prechádzky a rada číta. Rada komunikuje s opatrovateľkou. Dcéra býva neďaleko a ak potrebuje opatrovateľka s nákupom, rada pomôže.