image
Prvý dojem je veľmi dôležitý

Fotka

Prvý dojem je veľmi dôležitý! Aby Vám fotka naozaj pomohla zvýšiť záujem o Vás, mali by byť splnené nasledovné kritéria:

Buďte na fotke zreteľne viditeľní. Postava z diaľky, či rozmazané fotografie nepovedia rodine veľa. Pri výbere zvoľte fotku od pliec nahor. Dbajte na to, aby bola fotka ostrá, rodina Vás chce vidieť zreteľne.

Usmievajte sa! Veď koho by zaujala fotka so zamračeným výrazom tváre? Usmievajte sa a snažte sa, aby z fotografie vyžarovala pozitívna energia. Zvýšite si tým svoje šance, že vzbudíte sympatie u rodiny, ktorá ju dostane do rúk. V takom prípade to bude už len krôčik od toho, aby sa Vám ozvali.

Skupinová fotografia NIE! Nenechajte rodinu hádať, ktorá osoba na fotke ste vy, preto pošlite fotku, na ktorej ste sám/sama.

Odporúčania sú výhodou

Referencie

Rodiny sa často rozhodujú aj podľa referencií od predošlých rodín. Kto má svoju prácu rád a robí ju dobre, nemá, čo skrývať a zašle aj svoje odporúčania od predchádzajúcich rodín. Doručenie referencii spolu s profilom je pre nemeckú rodinu celkom prirodzené.

image
image
Povedzte nám o Vašich skúsenostiach

Skúsenosti

Popri fotke je veľmi dôležité vo formulári konkrétne popísať Vaše doterajšie skúseností s opatrovaním. Ak rozpíšete detailne, zmysluplne a úprimne o Vašich skúsenostiach je vyššia šanca, že sa rodina rozhodne práve pre Vás.

Pýtajte sa

Telefonát s rodinou

Ak sa Vám rodina rozhodne zavolať, znamená to, že sa jej Vás profil páči. Nepodceňujte to, je to už posledný krok k tomu, aby si Vás vybrala alebo naopak! Pre klienta je to možnosť vytvoriť si o Vás prvý dojem a preveriť si informácie, ktoré máte vo svojom formulári (profile).

Mali by ste znieť zdvorilo, osobne a so záujmom.

Pripravte sa dopredu. Je nevyhnutné poznať ponuku, vedieť o koho sa budete starať, aké choroby opatrovaná osoba má, aby ste vedeli, o čom rodina hovorí a na čo sa môžete ešte spýtať. Ak pôsobíte dojmom, že o opatrovanej osobe moc neviete, je zrejmé, že o dané miesto nemáte až taký záujem.

Vyhýbajte sa telefonátu v nevhodnom prostredí. Ak Vám rodina zavolá v nevhodnú chvíľu, keď sa nachádzate v hlučnom prostredí, šoférujete, alebo riešite niečo neodkladné, povedzte im to a dohodnite sa na iný čas. Môžete nám aj dopredu povedať čas, kedy budete sami a nikto Vás nebude vyrušovať.

Nechajte si zopakovať otázku. Ak si nie ste istý, či ste otázke správne porozumeli, nebojte sa volajúceho vyzvať na zopakovanie otázky. Samozrejme, nemalo by sa to stávať pri každej otázke. Je dôležité, aby ste hovorili k veci.

Usmievajte sa. Keď sa usmievate, zniete v telefóne sebavedomejšie, pozitívnejšie a celkovo navodzujete uvoľnenejšiu a optimistickejšiu atmosféru.

Pýtajte sa. Máte možnosť dozvedieť sa o rodine a fungovaní v nej informácie, ktoré zajímajú Vás. Otázkami tiež vzbudzujete dojem, že máte skutočný záujem.

image